Sevgi Bal

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5281e492-0966-4222-bbb1-94fd4b4da4eb.jpg

  1968 yılının Şubat ayında Ankara’nın Keçiören semtinde doğdum. Mahallemiz sıcak samimi herkesin birbirini tanıyarak yaşadığı çok güzel ilişkilerin olduğu bir mahalleydi. Bu nedenledir ki yıllarca o mahallede yaşadık ilkokul ve ortaokulu mahallemin okullarında okudum. Liseyi bir meslek sahibi olayım diye babam; Ticaret Lisesi’nde okumamı istedi. Böylelikle çok sevdiğim bir meslek sahibi olmuş, muhasebe öğrenmiştim. Muhasebecilik benim için çok cazipti, uzun bir süre özel şirketlerde muhasebeci olarak çalıştım ama bir yanım hep tiyatro, hep sanat ve hep yazmak üzerineydi. Daha sonra Ankara’da Aski’de işe başladım. Bu sayede Can Şenliği adında bir tiyatro grubu ile tanıştım hayatımın en güzel yıllarını yaşadığım zaman dilimi başlamıştı artık. Muhasebe ekmeğimi kazandığım alan, tiyatro ise bütün yaşamda beklentilerimi karşılayan bir hayat tarzına dönüşmüştü. Orada eşimle tanıştım ve evlendik.

Daha önce kazandığım Gazi Üniversitesi İşletme fakültesini bir yıl okuduktan sonra bırakmış işe başlamıştım. Ancak üniversite okumadan olmayacağını çok iyi biliyordum ve Anadolu Üniversitesi ile eğitimi tamamladım. Uzun yıllar muhasebe dersleri, uzmanlık guruplarına Finans ve Analiz olmak üzere birçok eğitim verdim. 2018 Yılından bu yana DKD Akademi bünyesinde Kişisel Gelişim alanında eğitimler vermekteyim.

Hayal gücüm çok kuvvetli olduğu için sürekli yeni şeyler bulmaya ve yeni işlerle uğraşmaya çok meyilliyim. Şunu çok iyi biliyorum ki yaratmadan, üretmeden ne ilişkilerde ne de başka bir alanda başarılı olmak mümkün. On bir yaşındaki oğluma da hep aynı şeyi söylüyorum “ BİRLİKTE ÜRETMEK ve ÖĞRENMEK MUHTEŞEM BİR ŞEY.”

Yazar hakkında

DKD Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir