Dale CARNEGİE

Dale CARNEGİE

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1465236620.jpg

1888 Missouri Maryville’de fakir bir çiftçinin oğlu olarak dünyaya geldi. State Teacher’s College’de eğitim gördü. Kolej sonrası ilk işi çiftçilere satış kursu vermekti daha sonra Armour & Company şirketi için satış yapmaya başladı. Firmanın Güney Omaha bölgesindeki yöneticisi haline geldi. 1955 yılında Hodgkin rahatsızlığından öldü.

Dale Carnegie dünyada insanların kişisel gelişim konusunda ne kadar eksik olduğumuzu ilk keşfeden ve hayatını bunu değiştirmek için harcayan ender kişilerdendir.

   Yazarlığa başladığı ilk günlerde herhangi bir canlı hakkında insandan daha fazla kitap olduğunu keşfetti. Yazdığı kitaplarda ise genelde kendinden bir şeyler değil de yaşanmış ve tecrübe edilmiş olayları kullanmıştır

İlk basıldığı 1936 yılında 30 milyondan fazla satış yapan ve günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan ve pek çok dile çevrilen “How to Win Friends and Influence People” (Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı) kitabının yazarıdır.

1888

Dale Carnegie Missouri’de doğdu ve Warrensburg State Teachers College’de eğitim gördükten sonra, bir satışçı ve gelecek vaadeden bir aktör oldu. Daha sonra, New York’a gitti ve YMCA’de yetişkinlere iletişim dersleri vermeye başladı.

1912

Dünyaca ünlü Dale Carnegie Kursu, konuşmacıların, topluluk önünde konuşmaktan korkmamaları konusunda yeni teknikler keşfettiği ve geliştiridiği zaman başlamıştır. Carnegie, ortalama bir bireyin, daha fazla özgüvenli olma arzusu ile bağlantı kurmuştur.

1930

Dale Carnegie, kursu ülke çapında lisanslamak için mesleki gelişime ilgi duyan kişileri işe almaya başladı.

1936

Dale Carnegie, “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” adlı ünlü kitabını kaleme aldı. Bugün hala popüler bir kitap olan Dale Carnegie’nin bu dört bölümlü kitabı, iş hayatında ve kişisel hayatta nasıl başarı elde edileceğine dair tavsiyeler içerir.

1954

Dale Carnegie’nin şirketi Dale Carnegie & Associates, Inc olarak birleştirildi. 1950’ler, aynı zamanda, Avrupa, Avustralya, Asya ve Güney Amerika’ya da genişleme dönemi niteliğindeydi.

1967

Dale Carnegie’nin şirketi Dale Carnegie & Associates, Inc olarak birleştirildi. 1950’ler, aynı zamanda, Avrupa, Avustralya, Asya ve Güney Amerika’ya da genişleme dönemi niteliğindeydi.

1972

Kurs müfredatı, Müşteri Hizmetleri Kursu ve Kişisel Gelişim Eğitimi eklenerek genişletildi.

1975

Dale Carnegie eğitimlerine Sürekli Eğitim Konseyi tarafından akreditasyon verilmiştir. Günümüzde, Sürekli Eğitim ve Öğretim Yetkilendirme Konseyi (ACCET) olarak bilinmektedirler.

1985

Dale Carnegie’nin Stratejik Sunum Workshop’ı geliştirildi.

1992

Dale Carnegie, dünya çapında, özel olarak tasarlanmış kurumsal eğitim çözümleri sunmaya başladı.

2001

ABD’de yerel olarak desteklenen Dale Carnegie Eğitim kurumları, ürünlerini ve hizmetlerini federal devlet kurumlarına sunmak için GSA Federal Tedarik Programı # GS-10F-0329K aracılığıyla onaylanmıştır.

2012

2012’de Dale Carnegie Eğitim olarak 100. yılımızı kutladık. Bir yüzyıldan fazla bir süredir, çeşitli yerlerdeki toplulukların, orada bulunan kişilerin ve iş yapan kurumların kişisel ve finansal refahlarını arttırmak suretiyle başarıya ulaşmalarına yardımcı olduk.

Yazar hakkında

DKD Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir