Feray ATALAY

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı feray.jpg

2 Temmuz 1977 yılında babamın memuriyet hayatı sebebi ile Diyarbakır’da doğdum. Bu sayede Türkiye’nin birçok ilini gezme imkânım oldu. Yeni insanlar yeni çevreler ilgimi çekmiştir. İlköğretim hayatım bu yüzden hep bölük pörçük sürdü. Diyarbakır Mehmet Sabri İlkokulunda başlayan eğitim hayatım yine babamın memuriyet hayatı sonucu Antalya Sakarya İlkokulu’nda devam edip, Naciye Manavuşak İlkokulu’nda bitti. Orta öğrenimimi Antalya Faruk Tugay Orta Okulu’nda tamamladıktan sonra Antalya Lisesi ve yine babamın işi nedeniyle Tekirdağ Ali Naki Erenyol Lisesi ve Kırklareli Vize Lisesi’nden mezun oldum.

Babamın emekli olmasıyla Antalya’ya yerleşmemiz ile iş hayatımın başlamış oldu. Mobilyacılıkla başladığım iş hayatına evlilik nedeniyle iki sene ara verdim. Bu arada 2000 yılında anne olmanın verdiği en güzel duyguyla tanıştım. Oğlumun büyümesiyle tekrar iş hayatına başladım.

Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Kamu Yönetimi ardından Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü üçüncü üniversite olarak tamamladım. Tabelacılıktan matbaacılığa, matbaacılıktan fotoğrafçılık sektörüne girişimle iş hayatına devam ettim. Bugün ise bir evin oturma odasında başladığım fotoğraf baskı ve tasarım işim, üç katlı dükkân ve üç imalathane olarak devam etmektedir.

6 Mart 2013 “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ANTALYA” adlı ilk kişisel sergim 21 Ocak 2015 “EMEĞİN ACISI” Adlı eğitim programı dâhilinde Foto- röportaj sergisini açtım ve fotoğraf öğretmenliği yaparak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

İşaret dili eğitmenliği alıp. İşaret dili eğitimi konusunda iki adet eğitim müfredat kitabı yazıp ve eğitimler vermeye halen devam etmekteyim. 2014 Mayıs yılında başladığım Sosyal Gelişim Eğitmenliği ile DKD (Düşün Konuş Dinle) eğitimlerini sürdürmekteyim. Eğitimlerin ve hayatın içinde bire bir gözlemlerimin kâğıda dökülmesi ile tiyatro eserlerimi yazmama neden oldu.

2014 Ağustos ayında ikinci kez anne olmanın sevinci ile ideallerim yolunda yürürken ailem, sevdiklerim, hayvanlarım ve hobilerimle olan hayatıma ilke olarak aşk, temel olarak düzen, amaç olarak da ilerleme (Auguste Comte) diyerek devam ediyorum.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı port.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tiyatora-1024x884-1.jpg

Yazar hakkında

DKD Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir