Selma KARAKAŞ

07.03.1969 yılı Boyabat / Sinop doğumluyum. Ailemin Samsun Bafra’ya yerleşmesiyle İlkokulu Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda tamamladım. Çocukluğumdan itibaren hayalim olan öğretmenlik mesleği için liseyi yatılı olarak Beşikdüzü / Trabzon Öğretmen Lisesinde tamamladım.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Eğitimi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden 1990 yılında mezun oldum.

Çok sevdiğim öğretmenlik hayatım ilk görev yerim olan Bolu İmam Hatip Lise’sinde başladı. Bolu Atatürk Lise’sinde görev yaparken 1999 yılında Marmara depreminin ardından kızımızın küçük olması nedeniyle Samsun’a tayin istedik. Samsun Bafra Endüstri meslek lisesinde görev yaptım. Anadolu Lisesi seçme sınavı ile 2001 yılında Antalya’ya atandım. Antalya da Karatay Lise’sinde çalıştıktan sonra halen Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’sinde öğretmenlik yapmaktayım.

Eğitim İş Antalya Şube’sinde dört yıl Muratpaşa İlçe Başkanlığı ve 2017 yılından itibaren de Eğitim İş Antalya İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini tamamladım.

Coğrafya öğretmeni olmam nedeniyle ülkemizde ve yurt dışında birçok yeri gezdim. Her gezip gördüğüm yerin kültürel, sosyal ve ekonomik özellikleri benim gelişimine katkı sağladı. Kendimi geliştirmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Bu nedenle pek çok eğitim ve seminerlere katıldım. 2013 yılında DKD Eğitimlerine katılmam ile DKD ailesinin bir parçası olma şansını elde ettim.

 Eğitim İş Antalya Şube’sinde görev yaptığımız sürece her yıl düzenli olarak DKD Akademi ile eğitimler verdik. Bu eğitimler ile 300 yakın mezun verdik. 2014 yılından bu yana DKD Akademi’nin Eğitmeni olarak “ Evde barış! İşte barış.” sloganı ile çevremdeki öğrencilerime ve dostlarıma katkı sunmak, onlara farklı bakış açısı kazandırmak, sorunlarında çözümü bulmalarına yardımcı olmak ve gelişimlerine katkı sağlamaktan çok mutlu oluyorum. Boş durmayı sevmeyen biri olarak, karşılaşılan sorunların mutlaka bir çözümü olmalı mantığıyla hareket ediyorum…

Okuyan, sorgulayan, kendini geliştiren, düşünen ve çözüm bulan insanlarla birlikte güzel günler yaşamanın mümkün olduğuna inanıyor. “ SORUNUN DEĞİL ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLMAK ” adına daha güzel günlere…

Yazar hakkında

DKD Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir