Hakkımızda

D. K .D. Kurucusu ve Başöğretmeni  Nüvit OSMAY’dır. Yasal temsilcisi Feray ATALAY dır.
EVDE BARIŞ, İŞTE BARIŞ. sloganı ile hareket eder.

D.K.D Düşün, Konuş, Dinle kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmiş, toplum önünde söz söyleme kurslarının sembolüdür.Kursların yanında ayrıca yapılan sosyal toplantılar ve çalışmalar dolayısıyla “Dost Kazanma Derneği” olarak da okunur.

Toplum önünde söz söyleme eğitimlerinin dışında sosyal ilişkileri düzenleme ve yaratıcı drama destekli uygulamalı iletişim eğitimlerinin tek örneğidir.

Milli eğitim, belediyeler, sendikalar, odalar, ve şirketler bünyesinde verilen eğitimler. 16 ders 45 saatlik kurlarla 5 kur olarak verilmektedir.

Eğitimler sırasıyla DKD 1, DKD2, DKD3, YARATICI YAZARLIK ve HİTABET EĞİTİMİ olmak üzere beş aşamada tamamlanmaktadır. eğitimlerin sonunda yeterlilik gösterenler DKD AKADEMİ’ eğitmeni olarak eğitimlerine kurum gözetmenliğinde devam edebilmektedirler.

Ayrıca DKD Akademi şirket içi eğitimlere müfredat oluşturarak iş görenlerin kişisel gelişimi tamamlamak adına şirket yapısına uygun eğitimler tasarlayıp. Bu eğitimleri organize ederek. Kurum kültürü ve Kurum imajı çalışmaları yapmaktadır.

DKD FELSEFESİ

—Yaşa ve Yaşat Öğretisi

—İyimser Görüş Tarzı

—Hoşgörü(Tolerans)

—Hedef  Tayini ve Hayatta Mutlu olmak

—Konuşulanları Tenkit Etmemek

— Din ve Politikadan Bahsetmemek