Serpil SARIKAYA

07 Ağustos 1978 yılında İzmir Montrö Çocuk Hastanesinde dünyaya geldim. Mutlu bir çocukluğun ardından Yeşilyurt İlkokulu’ndan mezun oldum.
İlkokul öğretmenimin zorlamasıyla girdiğim Anadolu Lisesi sınavında Yunus Emre Anadolu Lisesini kazandım. Almanca eğitim veren bu lisede orta ve lise öğrenimimi tamamladım.
1996 yılında üniversite sınavından aldığım puanla Hava Harp Okulunu kazanmama rağmen mülakatlarda elendim.
Yine yüksek puan ama yanlış tercih ile Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun oldum.
Ziraat Bankası işe alım sınavlarına girerek 1999 yılında Zincirlikuyu Şubesinde Bilgisayar İşletmeni olarak işe başladım.
Daha sonra Güngören Şubesinde 1 yıl kadar çalıştıktan sonra girdiğim Dikey Geçiş Sınavında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliğini kazandım ve Kocaeli’ ne tayin istedim.
Kocaeli Baç Şubesinde çalışırken, banka özelleştirildi ve bankanın bana sunduğu sözleşmeyi kabul etmeyerek 2002 yılında Adalet Bakanlığı Bakanlık personeli olarak, Kocaeli Adliyesine atandım.
Burada Adalet Bakanlığı bünyesinde Türkiye’ nin ilk Bilgi İşlem Merkezini kurduk.
Bölge Bilişim Sistemleri Şefliğine yükselerek, Kocaeli ve ilçe adliyeleri ve cezaevleri ile Sakarya adliyeleri ve cezaevlerinin tüm UYAP kurulum altyapı çalışmalarını ekibimle tamamladım.
2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliğini bitirdim.
2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığına kurumlar arası geçiş yaparak, Bodrum Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atandım.
5 yıl öğretmenlik ve Bilişim Teknolojileri Alan Şefliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde çalıştıktan sonra 2013 yılında Antalya Finike Canan Yavuz Gürkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, 2016 yılında Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine atanarak çeşitli sürelerle öğretmenlik ve alan şefliği görevlerini üstlendim.
1 yıldır Konyaaltı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak yetişkin eğitimi vermekteyim.