Burçin Çakın

16/06/1976 tarihinde Antalya’da doğdum.  İlk, Orta ve Lise eğitimini Antalya’nın çeşitli ilçelerinde ve merkezde tamamladım. 1997 yıllında Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde lisans eğitimini ve SDÜ’nin Eğitim Fakültesi tarafından verilen Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladım. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ikinci üniversite olarak eğitime devam etmekteyim.

1997 Yılından bugüne icra ettiğim mesleğimi 2006 yılından itibaren bağımsız olarak sürdürmekteyim. 2006-2008 döneminde TURMOB delegeliği ve Antalya SMMM Odasında Tesmer Şube Saymanlığı görevini yaptım. ASMO’da düzenlenen Staja Başlama ve Yeterlilik Kurslarında Finansal Muhasebe dersinin ve özel sektörde Finansal Muhasebe, Denetim ve Maliyet Muhasebesi derslerinde eğitmenlik yaptım.2006 yılından bugüne ASMO’da çeşitli komisyonlarda görev yaptım.

ASMO Dergisinde, çeşitli yerel gazete ve dergilerde yazılarım yayınlandı. Temel Eğitim ve Staj Merkezi tarafından oluşturulan Yeminli Mali Müşavirlik ve SMMM Sınav ve Staj Yönetmeliği Değişikliği Komisyonunda ve TÜRMOB Sürekli Mesleki Eğitim Kurulunda dönem sekreteri olarak görev yaptım.  2006 yılından bugüne yaptığım meslek örgütümde Grup Başkanı ve Antalya Mali Müşavirler Odasında Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmekteyim.

Mesleğimin hayatıma kattığı anlam benim için hayatın sadece iş odaklı olmadığı, insan hayatının farkındalıklarına katkı sunabileceğim bilinci ile Kemer Türk Kadınlar Birliği Derneği Şube Saymanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı, Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’nin Genel Merkezinde Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

Yaşamın ritmini müzikle yakalayabildiğimi fark etmemle amatör olarak erbane ve bağlama çalmayı öğrendim. Bu durum benim sanatla farkındalığımı yükseltmeye başladı ve 1995 yılında bu yana tiyatro ile de ilgilenmekteyim.

2017 yılında DKD Akademi’de aldığım eğitimler ile DKD ailesi ile tanıştım ve halen DKD Akademi’de hem eğitmen olarak hem de danışan olarak, “Sözcüklerinizi değiştirin. Dünyanız değişsin.”  diyerek. Hayat boyu öğrenme ilkesi ile yol alıyoruz.